Paluch Kompot okładka

Raper Paluch – kim jest i skąd pochodzi?

Muzyka rapowa to jeden z najpopularniejszych obecnie gatunków muzyki w Polsce. Jest to gatunek, który łączy pokolenia słuchaczy. Dorośli już ludzie zaczynali swoją przygodę z rapem w latach dziewięćdziesiątych. Jednym z przedstawicieli gatunku, który jest na scenie od wielu lat jest Paluch, czyli Łukasz Paluszak. Muzyk pochodzi z Poznania, gdzie zaczynał w składzie Aifam.

Twórczość Palucha

Warto nadmienić, że mimo tego, że znany jest głównie z kariery solowej to współpracował z wieloma kolektywami, takimi jak: DILL Gang oraz Syntetyczna Mafia. Od 2004 jest obecny na odtwarzaczach i głośnikach słuchaczy. Jest to jeden z najpopularniejszych twórców na polskiej scenie o czym świadczyć może wysoki poziom sprzedaży płyt oraz odtworzenia i wyświetlania w serwisach streamingowych.

Nowy album Palucha

Jak wiadomo artysta ten ma już na swoim koncie udane album. Do klasyków można zaliczyć „Lepszego życia diler”, „10/29” czy też „Ostatni Krzyk Osiedla”.  Fani długo musieli czekać na nową płytę, na szczęście raper jakiś czas temu zapowiedział nową płytę. Paluch Kompot to album na który oczekuje wiele osób w Polsce. Płyta wypuszczona będzie przez wytwórnię płytową B.O.R Records, której Paluch jest założycielem. B.O.R Records to wytwórnia, która ma na swoim koncie już 11 uznanych albumów. Długo wyczekiwana płyta dostępna jest w Preorderze. Eksperci przewidują, że bardzo dobrze się ona sprzeda, a Paluch będzie bił kolejne rekordy wyświetleń na YouTube, Spotify, AppleMusic czy Deezeer.