płyta H8M5 Białasa

Dlaczego Białas stał się sławny?

Białas jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów. Udało mu się sprzedać ponad 120 tysięcy egzemplarzy swoich albumów. Mateusz Karaś zyskał sławę głównie dzięki współpracy z Karolem „Solarem” Poziemskim. Ich wspólne albumy były bardzo popularne w podziemiu. Białas wraz z Solarem zadebiutowali legalnie dzięki wytwórni PROSTO.

Białas raper trzęsący całą sceną

Białas jest współtwórcą zespołu BBQ, a także kolektywu SB Maffija. Warto podkreślić, że raper jest trzykrotnym finalistą największej bitwy freestyle’owej w Polsce – WBW. Białas ma na swym koncie trzy platynowe, a także trzy złote albumy. Udało mu się nagrać aż w pięciu różnych wydawnictwach. Oprócz tego raper Białas wydał cztery minialbumy, a także trzy krążki we współpracy z innymi raperami.

Kilka faktów z życia Białasa

Mateusz Karaś urodził się 11 grudnia 1987r. w Teresinie, miasteczku położonym niedaleko Sochaczewa. Od najmłodszych lat interesował się muzyką, a zwłaszcza rapem. W 2006 roku nagrał mixtape „H8ME Mixtape Vol. 1”. Dzięki niemu uzyskał sławę w podziemiu. Jego współpraca z takimi producentami jak np. Kazzam pozwoliła zyskać jeszcze większą popularność. Najwięcej sławy przyniosły mu wspólne płyty z Solarem czy epka z Quebonafide. Jest współzałożycielem wytwórni SB Maffija, która jest obecnie najpopularniejszą wytwórnią w Polsce – pod względem wyświetleń na YouTube czy Spotify. Warto podkreślić, że Białas jest obecnie jednym z najpopularniejszych muzyków w Polsce. Jest bardzo popularny zwłaszcza wśród młodzieży. Na Instagramie śledzi go ponad 300 tysięcy osób.