Bóg nie gra w kości płyta Małpy

Czy warto sprawdzić nowego Małpę?

Jednym z najbardziej uznanych raperów w kraju jest Małpa. Na rynku muzycznym jest obecny już od 2009 roku, kiedy to ukazało się „Kilka numerów o czymś”, czyli pierwszy solowy projekt artysty.

Kariera solowa Małpy

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że było to wydawnictwo podziemne, także raper wydał płytę własnym sumptem. Nie miało to jednak negatywnego wpływu na odbiór, ponieważ kawałki bardzo szybko przypadły do gustu słuchaczom. Raper Małpa to Łukasz Małkiewicz urodzony w 1985 roku w Toruniu (zobacz bio i płyty rapera). Należy pamiętać, że twórca ma na swoim koncie liczne kolaboracje z największymi raperami z Polski. Wśród nich można wymienić Pezeta, Małolata, Włodiego, Bisza oraz Dioxa. Kilka dni temu ukazał się najnowszy album Małpy, czyli „Bóg nie gra w kości”. Płyta sprzedaje się bardzo dobrze, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że szybko trafiła na OLIS, czyli oficjalną listę sprzedaży.

Technika rapera

Rap Małpy jest nietuzinkowy i niebanalny, dlatego powinni docenić go wytrawni i wymagający słuchacze. Ważna jest nie tylko treść, ale również technika. W tekstach nie brakuje podwójnych i potrójnych rymów, które są wyznacznikiem starej szkoły. Małpa stoi w opozycji do całego rynku muzycznego, który stał się trochę cukierkowy. Efektem wieloletniej działalności muzycznej jest własny oryginalny styl. Raper nie boi się eksperymentów, dlatego można go posłuchać również na nowszych bitach. Warto mieć na uwadze, że poprzedni album rapera ukazał się w lutym 2019 roku. Oznacza to, że Małpa miał trzy lata przerwy w rapowaniu, jednak nic to nie zmieniło.