płyta Wojtek Sokół

Nowy albumy Sokoła

Raper Sokół jest zdecydowanie jedną z najmocniejszych osobowości na polskiej scenie muzycznej. Ponadto jest to niepodważalny pionier rodzimego rapu. Jest założycielem legendarnej grupy ZIP skład oraz WWO. Te składy hip-hopowe wniosły wiele w polski rap i obecnie są legendarne. Raper od zawsze tworzył muzykę na własnych zasadach, bardzo często wbrew powszechnym regułom gry.

Albumy Sokoła są niesamowicie popularne w Polsce. W 2021 roku ukazał się jego nowa płyta Sokoła pod nazwą ,,NIC”. Płyta okazała się wielkim hitem, co przełożyło się na wysokie miejsca w zestawieniu OLIS. Ta płyta jest drugim solowym projektem rapera. Wcześniej nagrywał albumy ze składem WWO oraz ZIP Skład. Warto podkreślić jego współpracę z Marysią Starostą, z którą utworzył związek partnerski, a ponadto nagrał wspólny album. Ponadto raper nagrał wiele utworów z raperem Pono.

Warto także wspomnieć o firmie Sokoła. W 2000 r. Sokół założył wytwórnię muzyczną Prosto. W późniejszych latach przedsiębiorstwo poszerzyło swoją działalność o produkcję ubrań. Ponadto firma przyjęła status spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Trzeba też wspomnieć o tym, że w latach 2006-2009 Sokół pełnił w firmie funkcję brand managera. Ponadto był członkiem zarządu. Warto podkreślić, że Sokół od 2009 roku jest w Prosto przewodniczącym rady nadzorczej. Wytwórnia przyczyniła się do bogactwa Wojtka Sokoła. Obecnie raper jest milionerem i wzorem do naśladowania dla wielu ludzi. Ubrania marki Prosto są bardzo popularne na polskim rynku.