płyta z największymi hitami Beastie Boys

Popularność grupy Beastie Boys

W historii hip-hopu zaszczytne miejsce zajmują ekipy, które pojawiły się jeszcze w latach 80-tych, a szczyt popularności osiągnęły w latach 90tych. Do tego grona z pewnością należy nowojorska ekipa Beastie Boys, której historię i twórczość przybliżymy w poniższym wpisie.

Nowojorska legenda hip-hopu

Beastie Boys to amerykańska grupa powstała w 1981 roku w Nowym Jorku. Na początku był to zespół grający muzykę hardcore punk, jednakże niespełna dwa lata po założenie postanowili nieco zmienić swój styl muzyczny i przerzucili się na muzykę hip-hop. Beastie Boys jest grupą muzyczną, która w ciekawy sposób połączyła pasję wielu różnych gatunków muzycznych – ich muzyka daleko wykraczała poza ramy Hip hopu.

Pierwsze sukcesy i wzrost popularności Beastie Boys

W 1985 roku  grupa zdobyła ogromną popularność, gdy odbyła trasę z Madonną promującą jej słynną płytę Like a Virgin. Wszyscy członkowie grupy pochodzą z żydowskich rodzin i wywodzą się z amerykańskiej klasy średniej. Grupa w swej muzyce ma skłonności do przekraczania granic stylów oraz gatunków, adaptując np. pewne cechy muzyki punk. Grupa w nieszablonowy sposób stworzyła własną interpretację całkowicie odmiennych styli muzycznych. Albumy Beastie Boys są niesamowicie popularne na całym świecie do dzisiaj, a grupa była inspiracją dla wielu przyszłych gwiazd rapu.

Klasyczne albumy Beastie Boys

W 1989 roku ukazała się ich druga studyjna płyta pt. „Paul’s Boutique”, która choć nie odniosła tak wielkiego sukcesu jak debiut „Licence To Ill”, to i tak była jednym z najważniejszych krążków w historii muzyki hip hop. Grupa Beastie Boys chciała, aby ich druga płyta była bardziej dojrzała i jednocześnie dużo mniej komercyjna od pierwszej. Muzycy szybko zdobyli popularność, a na ich koncerty przychodzili tłumy ludzi. Grupa jest popularna do dziś i jest inspiracją dla wielu współczesnych muzyków. Płyty Beastie Boys były także chętnie kupowane w Polsce.