okładka jednej z płyt Żabsona

Żabson – raper młodego pokolenia

W ostatnich latach na polskiej scenie muzycznej zauważyć można wysyp młodych raperów. Coraz większa popularność tego gatunku muzyki sprawia, że pojawiają się świetni i uzdolnieni artyści, szturmem zdobywający rzesze fanów. Jednym z nich jest raper Żabson.

Kim jest raper ukrywający się pod pseudonimem Żabson?

Pod pseudonimem Żabsona kryje się Mateusz Zawistowski. Urodził się w Opocznie w 1994 roku. Jest nie tylko raperem, ale też autorem tekstów. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w 2010 roku, jednak pierwsze utwory fani mieli okazję usłyszeć w 2015 roku. Wtedy też wziął udział w czwartej edycji „Młodych willków” – akcji organizowanej przez serwis Popkiller, mającej na celu promowanie młodych raperów. Żabson znany jest ze swojej umiejętności łączenia różnych gatunków, zabawy muzyką i newschoolowego flow. Nie boi się eksperymentów i zaskakuje fanów wpadającymi w ucho tekstami i niecodziennymi teledyskami. Płyty Żabsona dostępne w Preorderze odnotowują świetne wyniki sprzedażowe i są chętnie kupowane przez fanów.

 Dyskografia Żabsona

Swój pierwszy minialbum Żabson wydał 14 lipca 2015 roku nakładem wytwórni QueQuality. Na płytce znalazły się znane wcześniej numery takie jak „Pok0ra” czy „Do ziomów”. W 2016 roku pojawiła się epka „Passion Fruits EP”. Swój pierwszy studyjny album zatytułowany „To ziomal”  Żabson wydał 23 lutego 2018 roku. Płyta sprzedała się w ponad 15 000 egzemplarzy, uzyskując miano Złotej płyty. W sierpniu tego samego roku pojawił się minialbum „Trapollo”. W 2019 roku ukazała się płyta „Internaziomal”, która do tej pory uzyskała status platyny. Najnowszym wydanym albumem jest „Ziomalski mixtape”, który ukazał się 1 lutego 2021 roku, uzyskując 1 miejsce na OLiS, oficjalnej liście sprzedaży płyt.