Vito Bambino płyta solowa

Muzyczne inspiracje, czyli sezon, w którym króluje Vito Bambino

Choć imię i nazwisko Mateusz Dopieralski nie budzi większych skojarzeń u większości osób, pseudonim Vito Bambino jest ostatnimi czasy na ustach wielu. Wokalista, producent muzyczny, autor tekstów, kompozytor, aktor – słowem, człowiek o wielu talentach. Przez jaką twórczość zyskał największą popularność? W czym można go usłyszeć?

Kim jest Vito Bambino?

Mateusz Dopieralski, znany szerszej publiczności jako Vito Bambino, jest wokalistą oraz aktorem, który większą popularność zyskał głównie dzięki nagraniu utworu o tytule „Ale jazz” wraz z Sanah. Choć od lat związany jest z zespołem Bitamina, który ma dość niszowy charakter, zainteresowanie twórcą w mediach zwiększyło się właśnie po wspomnianym wcześniej nagraniu hitu radiowego. W tym sezonie Vito piosenkarz ma na swoim koncie również udział w orkiestrze Męskiego Grania. Utwór „I Ciebie też, bardzo”, który Vito wykonuje wraz z Dawidem Podsiadło i Darią Zawiałow, podbił serca polskich słuchaczy.

Twórczość, która ma wiele twarzy

Mimo, że Vito Bambino znany jest z wielu współprac z innymi artystami – na swoim koncie ma m.in. kolaboracje z VNM, Pauliną Przybysz, Quebonafide i grupą Rasmentalism – sam od niedawna rozpoczął karierę solową. Po nagraniu pięciu albumów z zespołem Bitamina, w 2020 roku wydał swój debiutancki album pt. „Poczekalnia”. Sam twierdzi, że jego muzyczna droga rozpoczęła się od hip-hopu w 2003 roku. Karierę muzyczną przeplata z działaniami aktorskimi – gra w produkcjach filmowych, telewizyjnych oraz spektaklach w Niemczech.