Kabe - płyta Albinos

Młodzi i zdolni – raper Kabe

Kabe to jeden z największych talentów młodego pokolenia rapu w Polsce. Raper ma zaledwie 19 lat, a już teraz pojawia się na wysokich miejscach list przebojów.

Raper Kabe – przyszłość rapu w Polsce

Młody artysta pochodzi z Olsztyna, a wychowywał się we Francji, dzięki czemu posługuje się biegle dwoma językami, co czasem wykorzystuje w swoich piosenkach. Raper już w wieku 19 lat związał się z jedną największych wytwórni w naszym kraju – Stoprocent. To właśnie w tej wytwórni wydał swoją pierwszą i jedyną jak dotąd płytę „Albinos EP.” W kwietniu 2020 roku Stoprocent zostało sprzedane Remigiuszowi Łupickiemu (Remo), jednak transakcja nie obejmowała kontraktów z raperami. Dzięki temu raper mógł zmienić wytwórnie, a wybrał QueQuality. W nowej wytwórni zadebiutował utworem „Nike Air Max (prod. Opiat)” przebijając 17 milionów wyświetleń w 10 miesięcy na samym YouTube.

Dorobek muzyczny rapera – płyty Kabe

Raper wydał do tej pory zaledwie dwie płyty – „Albinos” oraz „Mowgli”. Pierwszy z albumów Kabe określany jest mianem jednego z najważniejszych trapowych debiutów 2020 roku. Został on wyprodukowany przez GCBW, a konkretnie Opiata i Bartzema.

Najpopularniejsze teledyski młodego rapera sięgają milionów wyświetleń na YouTube i platformach streamingowych, a największe z nich to:

– Nad ranem (prod. Opiat). Utwór, w zaledwie 8 miesięcy, zgromadził ponad 40 milionów wyświetleń na samym YouTube.

– Skiety&Klapki remix (prod.Opiat/Panama), utwór, na którym gościnnie wystąpił Kizo, ma obecnie ponad 23 miliony wyświetleń w rok na samym YouTube.

– Nike Air Max (prod. Opiat), debiutancki utwór w QueQuality, przebił 17 milionów wyświetleń, w 10 miesięcy na samym YouTube.