Drake płyta Take Care okładka

Życiorys i kariera Drake’a

Drake, a raczej Aubrey Drake Graham urodził się 24 października 1986 roku w Toronto. Z zawodu jest raperem, aktorem oraz piosenkarzem. Swoją karierę aktorską zaczął w 2001 roku. Jego tata jak i wujkowie również byli muzykami. Kiedy Drake miał 5 lat jego rodzice rozwiedli się i Aubrey zamieszkał z mamą w Toronto, jednak większość swoich wakacji spędzał u swojego ojca w Memphis.

Kariera Drake’a

 Jego pierwszą rolą aktorską była postać Jimmy’ego Brooksa w serialu Degrassi: Nowe Pokolenie. Grał w tym serialu do 2008 roku, w tym  samym czasie wypuścił swój pierwszy mixtape “Room for Improvement” w 2006 roku. Na następny mixtape nie trzeba było długo czekać, ponieważ ukazał się on już rok później, nazywał się “Comeback Season”. Następny oficjalny mixtape Drake wypuścił w 2009 roku pod nazwą “So Far Gone” na swoim internetowym blogu. “So Far Gone” przez wcześniejsze sukcesy został wydany jako minialbum.

Raper Drake 4 lipca 2009 wylądował na liście Billboard Hot 100 ze swoimi piosenkami “Best I Ever Had” na trzecim miejscu i “Every Girl” na miejscu dziesiątym. W tym samym roku zaczął współpracę z wytwórnią Young Money Entertainment. Podczas swojej trasy z Lil Waynem, Soulja Boyem i Young Jeezym upadł na scenę przez co 8 września przeszedł operację zerwanego wiązadła krzyżowego przedniego. Drake planował wydać swój pierwszy debiutancki album w 2009 roku pt. “Thank Me Later” jednak ta data została przesunięta najpierw na marzec, a następnie na 25 maja 2010 roku. Wytwórnia Universal Motown jednak poinformowała fanów, że pierwsza płyta Drake’a wyjdzie 15 czerwca 2010 roku.

Płyty Drake’a (w Polsce można je znaleźć tutaj) z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród fanów.