okładka płyty Włodi W

Klasyk gatunku, raper Włodi!

Subkultura hip-hopu w Polsce ma się całkiem nieźle. Warto przypomnieć czym różni się rap od hip-hopu, tak często mylone ze sobą pojęcia. Hip-hop to subkultura, na którą składa się muzyka rap, beat box, graffiti oraz taniec break dance. Świat zmienia się błyskawicznie. Jeszcze niedawno nasi przodkowie puszczali muzykę za pośrednictwem gramofonu. Dziś nawet kasety odeszły w niepamięć. A tradycyjne płyty zastępuje często internet i darmowe serwisy muzyczne.

Mam na imię Paweł, raper Włodi

Włodi to artystyczny pseudonim znanego i cenionego w świecie hip-hopu rapera, który nazywa się Paweł Włodkowski. Urodzony 5 marca 1876 roku w stolicy Polski, Warszawie. Zaliczany do polskich raperów i producentów muzycznych, również figuruje jako przedsiębiorca. Jest zdecydowanie zaliczany do prekursorów nurtu tak zwanego ulicznego rapu w Polsce. Włodkowski znany jest głównie z wieloletnich występów w bardzo znanym szczególnie dla miłośników rapu, ale nie tylko zespole Molesta Ewenement. Współzałożył i brał czynny udział w rozwijaniu zespołu. W ramach kolaboracji stworzonych zostało pięć albumów studyjnych. Albumy Włodiego sprzedają się do dziś bardzo dobrze.

Twórczość i kariera

Raper od roku 2009 współtworzył zespół o nazwie Parias. Wraz z bratem Hohol’em tworzy grupę producentów Tek-N. Równocześnie, przez cały czas prowadzi solową działalność artystyczną. Był również swego czasu członkiem składu Klima, wraz z Vieniem, Chadą oraz Kaczym. Uzyskał dwukrotnie nominację do nagrody znanego polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Od roku 2006 Paweł wraz z członkami zespołu Molesta Ewenement prowadzi prężnie rozwijającą wytwórnię muzyczną Respekt Records. Warto zainwestować w płyty Włodiego. To inwestycja na lata.