nowa płyta Szpaka

Raper Szpaku – agresywny i romantyczny

Polski rap to muzyka, którą usłyszy się nie tylko z oficjalnych wydawnictw, ponieważ bardzo duża część wykonawców zaczyna swoją przygodę właśnie w podziemiu. Prawie każdy raper tak zaczynał swoją drogę muzyczną. Określenia więc, że to mroczna i o agresywnym wyrazie muzyka nikogo nie dziwi. Ale nie brak tam również emocji, czego przykładem jest między innymi raper Szpaku.

O kim mowa?

Jeśli chodzi o rapera Szpaka to mowa oczywiście o Mateuszu Szpakowskim, który urodził się 6 stycznia 1994 roku w Morągu. Swoją karierę zaczynał również jak większość twórców tego rodzaju muzyki. Współpracował z wytwórnią B.O.R. Records, a następnie założył własną pod nazwą GUGU. Jest jeszcze dość młodym twórcą, jednak jego trzy albumy, które do tej pory wydał, zbierają bardzo pochlebne recenzje. Szybko również rośnie grono jego fanów, a szczególną popularnością cieszą się jego single, które w kilka dni osiągają bardzo dużą ilość wyświetleń. Nowa płyta Szpaka nosi tytuł „Różowa Pantera” (zobacz tutaj).

Płyta Szpaka Różowa Pantera

Jest to trzecia i najnowsza płyta w jego dorobku, która powstała już w wytwórni GUGU. Na uwagę zasługują między innymi jego teksty, które uważane są za jedne z lepszych, a także nieszablonowość, ponieważ raper Szpaku, jak sam mówi, robi sobie „z rapu jajka”. Jego teksty i utwory nie są monotematyczne, okazuje się, że rap to gatunek muzyki, którym również można się bawić i to z całkiem dobrym skutkiem. Określany jest również mianem największego romantyka wśród polskich raperów. Chętnie angażuje się w współpracę z innymi gwiazdami.