good kid maad city płyta nawiązująca do dzieciństwa kendrick lamara

Trudne dzieciństwo i niebezpieczna młodość. Kendrick Lamar oraz jego życiorys

Kendrick Lamar urodził się w 17 czerwca 1987 roku w Compton. Dzieciństwo Lamara było stosunkowo trudne ze względu na wszechobecną przemoc, która widywana była na ulicach getta. Ojciec wspomnianego rapera był członkiem gangu, przez co świat morderstw oraz handlu narkotykami był mu dobrze znany.

Początki szkolnictwa Lamara była niesamowicie udane, ponieważ niejednokrotnie otrzymywał pochwały ze strony nauczycieli za swoje postępy w nauce. Jednakże, Kendrick Lamar wybrał inną drogę, która obfitowała w kradzieże czy też włamania. W niedługim czasie doszło do zakończenia przestępczej kariery Lamara w wyniku jego zaangażowania się w rap. Muzyka stała się dla młodego artysty swoistą odskocznią od rzeczywistości.  

Albumy Kendrick Lamara

Kendrick Lamar ma na swoim koncie wiele niesamowitych utworów. Jednym z ważniejszych albumów był jego drugi album studyjny, mianowicie Good Kid, M.A.A.D City. Wspomniany album był swoistą opowieścią na temat przeszłości oraz doświadczeń młodego rapera.

Lamar stworzył wiele singli, które spodobały się nie tylko fanom, lecz również innym doświadczonym muzykom. Co za tym idzie, młody raper rozpoczął współpracę z wieloma znanymi osobistościami w świecie muzycznym. Przykładem może być nagrany album DAMN, przy którym Lamar współpracował z Rihanną, U2 czy też z Zacari.

Płyty Kendrick’a zyskały niesamowitą sławę oraz szybko się wyprzedawały. Młody raper zachwycił ogromne tłumy fanów, którzy nie tylko wspierali samego Kendrick’a, lecz również szczerze pokochali jego wybitną twórczość.