Szpaku Atypowy

Kim jest raper Szpaku?

Szpaku jest jednym z polskich raperów, a także autorów tekstów. Tworzy on bardzo popularną muzykę w gatunkach rap oraz hip-hop.

Kim jest Szpaku?

Raper Szpaku czyli Mateusz Jakub Szpakowski urodził się szóstego stycznia 1994 w Morągu. Jest to jeden z najbardziej znanych polskich raperów młodego pokolenia, który zajmuje się także szeroko pojętym tworzeniem własnych tekstów. Do roku 2020 muzyk tworzył w wytwórni B.O.R. Records. Natomiast od 2020 roku powołał swoją własną wytwórnię o nazwie GUGU. Szpaku BOR podejmował współpracę muzyczną także z innymi raperami, wśród których można w szczególności wyróżnić następujących: Young Igi, Guzior, a także Bezczel, Paluch oraz Białas. Zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi tworzy bardzo popularną muzykę w gatunkach rap oraz hip-hop.

Dyskografia Szpaku

Szpaku jest dość młodym raperem, jednakże w jego dyskografii można znaleźć kilka, bardzo popularnych albumów. Wśród albumów studyjnych znajduje się wydany w 2018 roku album pod tytułem „Atypowy”, a także wydany w 2020 album o nazwie „Dzieci duchy”. Jeden mini-album tego autora został wydany w 2018 roku i nosił nazwę „BORuto”. Wśród mixtape’ów można wymienić „Młodego Simbę” z lat 2016/2017. Artysta wydał także kilka singli, wśród których można wymienić na przykład single takie jak: „Bajka”, „Król Lew”, czy „UFO”. Szpaku utwory są szczególnie popularne, zwłaszcza wśród młodzieży i osób w młodym wieku.