płyta Asap Rocky

Kim jest Asap Rocky?

Nowojorski raper Asap Rocky, zna gangsterskie życie od podszewki. Wychowany w Harlemie, od najmłodszych lat miał kontakt z półświatkiem. I to bardzo bliski.  

Siostra i ojciec muzyka zmarli z przedawkowania narkotyków, brat został zastrzelony, a on sam handlował narkotykami z matką. W wieku 16 lat trafił do więzienia za handel narkotykami. Ufff… można powiedzieć, że ciężkie życie – ale to wszytko doprowadziło go do hip-hopu.

W 2007 roku dołączył do kolektywu ASAP Mob- grupy muzyków, reżyserów dźwięku i producentów skupionych wokół wspólnej wizji muzyki. Kariera rapera nabrała tempa. Wypuścił pierwsze single i podpisał kontrakt z dużą wytwórnią płytową. Albumy Asap Rocky’ego pojawiały się na liście Billboard’u 200 (najpopularniejszych albumów Stanów Zjednoczonych). Dotychczas nagrał 3 płyty. Debiutował albumem Long.Live.Asap w 2013 roku, w 2015 roku wypuścił At.Long.Last.Asap, a w 2018 Testing.

Muzyk dał się poznać polskiej widowni podczas Kraków Live Festival w 2018. Jego udział w Openerze w 2019 roku został odwołany, ze względu aresztowanie związane z ciążącym na nim zarzutem pobicia.

Jedną z ciekawostek na temat rapera jest fakt, że jest weganinem, co ogłosił w piosence „Babushka Boi”. Kto by się spodziewał?