płyta Tau Egzegeza Księga Pszczół

Wszystkie albumy Tau

Tau to urodzony w 1986 roku polski raper, który tak naprawdę nazywa się Piotr Kowalczyk. Wcześniej znany był pod pseudonimem Medium. Można kojarzyć go też z duetu Egzegeza.

Nielegalne albumy

Pierwsze dwa albumy Kowalczyk nagrał nielegalnie i pod pseudonimem Medium. Pierwszy z nich, „Seans spirytystyczny”, został okrzyknięty jednym z najlepszych albumów z podziemia powstałych w 2008 roku. Drugi, „Alternatywne źródło energii”, wydany w 2010 roku również spodobał się publiczności, dzięki czemu Medium podpisał kontrakt z wytwórnią Asfalt Records.

Albumy pod Asfalt Records

Przed założeniem własnej wytwórni Piotr Tau Kowalczyk, a właściwie wówczas wciąż Medium, wydał jeszcze dwa albumy. W 2011 roku powstała „Teoria równoległych wszechświatów”, a rok później dwupłytowy „Graal”.

Albumy Tau

Kowalczyk zmienił pseudonim w 2013 roku, gdy posiadał już własną wytwórnię. Jako raper Tau wydał już trzy albumy. Pierwszy z nich pt: „Remedium” w 2014 roku. „Restaurator” powstał rok później. W 2017 roku z kolei pojawił się „ON”, który zajął pierwsze miejsce polskiej listy przebojów – OLiS. W marcu 2019 roku ukazał się kolejny album rapera pt: „Egzegeza. Księga pszczół”.

Egzegeza

Piotr Tau Kowalczyk wydał również album w ramach projektu Egzegeza, który stanowi duet z Galusem. W 2013 roku powstała „Księga słów”.