Moda uliczna dla każdego

Pojęcie streetwear słyszał chyba każdy, kto choć odrobinę interesuje się modą i najnowszymi trendami. Jednak dla laika to pojęcie może być dość enigmatyczne. Najprościej rzecz ujmując streetwear to moda uliczna. Ten trend narodził się na przełomie lat 70 i 80. Ale szczyt jego popularności przypadł na lata 90, jest to ściśle powiązane z modą na jadę na deskorolce oraz hip hop. To właśnie wtedy powstały kultowe fasony ubrań i obuwia. Buty streetwear na Preorder.pl z tego okresu potrafią kosztować małą fortunę. Zwłaszcza, jeśli wpadnie nam w oko wyjątkowo rzadki model.

Eksperymenty z modą

Oczywiście na przestrzeni lat moda uliczna się zmieniała i ewoluowała. Jednak projektanci nadal bardzo chętnie wracają do klasycznych fasonów modyfikując je nieco. Moda streetwearowa daje nam bardzo dużo swobody, możemy dowolnie eksperymentować z różnymi kolorami i fasonami. Dzięki temu możemy naprawdę wyrazić siebie.

Co znajdziemy w popularnych sklepach sieciowych?

Sieciówki oczywiście cały czas podążają za najnowszymi trendami w modzie, także tymi które obowiązują w modzie ulicznej. W skalpach możemy znaleźć buty stylizowana na obuwie do biegania czy ubrania nawiązujące swoją stylistyką właśnie do mody ulicznej. W ostaniach sezonach możemy zauważyć bardzo wyraźne nawiązania do lat 80 i 90.

Kilka słów podsumowania

Wielbiciele mody streetwear mogą swobodnie łączyć fasony vintage z nowościami i najbardziej nietypowymi rozwiązaniami, jakie przyjdą nam do głowy. Świetnym przykładem na to jest łączenie sportowych butów z bardzo eleganckimi garniturami.