Kartky - album Shadowplay

Kilka słów o Kartky

Na scenie polskiego rapu od czasu do czasu pojawiają się nowe nazwiska.  Jednym z bardziej popularnych nazwisk na listach przebojów jest Kartky. Choć jego twórczość w specjalistach od muzyki budzi czasem pewne kontrowersje, to nie przeszkadza mu to w zdobywaniu tytułu „złotej płyty” dla kolejnych albumów.

Kim jest raper Kartky?

Pod pseudonimem Kartky ukrywa się Jakub Jankowski, trzydziestoletni muzyk urodzony w Radomsku. Jego kariera muzyczna zaczęła się w Bytomiu, sukcesywnie wydawał swoje płyty, w 2015 roku stał się członkiem wytwórni QueQuality, a od 2019 roku prowadzi też własną wytwórnię Outside of Society

Jakie albumy Kartky ma na swoim koncie

Pierwszy album Kartky wydał już w 2009 roku, mając wtedy zaledwie 20 lat. Płyta miała bardzo motywujący tytuł „Odkryj pasję”. Na następny album trzeba było czekać do 2004 roku, wtedy ukazał się „Preseason Highlights”, Jednak już w 2015 raper Karty wydał kilka albumów, były to „Shadowplay” , minialbum „Black Magic EP” oraz „Fuego Infinito”.

Pierwszy album Karty, który poszybował dość wysoko na lisach przebojów miał tytuł „Blackout” i pochodzi z kwietnia 2018. W tym samym roku raper wydał jeszcze album „Black Magiic”, to był pierwszy tytuł, którzy przyniósł mu wyróżnienie w postaci złotej płyty. Kolejne złoto Kartky otrzymał za „Dom na skraju niczego” z 2019 roku. W 2019 i 2020 ukazały się kolejne dwa jego albumy „Zakazane piosenki” i „Outside of Society”.