Król Albanii wydaje kolejną płytę

Popek jest na polskiej scenie muzycznej postacią szalenie kontrowersyjną, ale przyznać należy, że cała Polska zgodnie tą kontrowersyjność kocha. Liczby bowiem nie kłamią – Paweł Rak zbiera pod swoimi teledyskami setki tysięcy wyświetleń, jego pierwsza płyta uzyskała status diamentowy, a ilekroć zorganizuje on trasę koncertową, tylekroć sale i kluby będą dosłownie pękać w szwach, przytłoczone ilością osób, które chcą zobaczyć charyzmatycznego Króla Albanii, wykonującego swoje utwory na żywo. To absolutny fenomen polskiej muzyki – nikt tak jak on nie zjednuje sobie serc polskich słuchaczy, mimo kontrowersyjnego wyglądu i odważnych, bezpośrednio wyrażanych poglądów.

Złote zęby, tatuaże na całym ciele, czarne oczy – to wszystko powinno odstraszać, a jednak przyciąga. Popek opuszczał ten kraj jako poszukiwany przestępca, a jego muzyka i osobowość sprawiły, że powrócił do niego jako prawdziwa gwiazda, która zasłużyła nawet na miejsce w Tańcu z gwiazdami, czyli słynnym show Polsatu, w którym występowała cała plejada największych polskich celebrytów.

 

Muzycznie Popek konsekwentnie się rozwija – kultowy w niektórych kręgach Gang Albanii jest już melodią przeszłości, Popek koncentruje się teraz na działalności solowej i wspieraniu swoich kolegów z Pomidorem na czele. Król Albanii, jego pierwsza płyta, uzyskała status diamentowy, z kolei Popek Matheo – Dr Jekyll and Mr Hyde jest już we wszystkich sklepach w Polsce i wszystko wskazuje na to, że niechybnie powtórzy ona niebotyczny sukces swojej poprzedniczki.