W czasach jego młodości na scenie hip-hopu gościły ponadczasowe gwiazdy: Peja, Kaliber 44, Paktofonika. Nie słuchał wyłącznie polskich brzmień. Na jego obecną twórczość bardzo wpłynęli wykonawcy ze Stanów: Dr Dre, Snoop Dog. W jego rapie przejawia się wiele motywów. Kim jest Miły ATZ?
Dyskografia Miłego ATZ
W utworach Miłego ATZ słychać grime, dubstep, jungle i UK Garage. Pierwszy mikstejp nagrał w 2011 r. Ten tak jak i kolejne siedem — w podziemiu. Należał do grime’owego kolektywu Mordor Muzik. Rapując i szukając swojego miejsca zwiedził prawie całą północną i centralną Polskę. Zakochał się w muzyce klubowej bazującej na gamach molowych i basach. Kiedy grime zmieszał się z dubstepem wiedział, że musi w to iść. W przeciwieństwie do swojej muzyki nie wywodzi się z patologii. To wszystko przelał na swoje płyty:
- Czarny Swing (2020)
- LOWPASS (2021)
- ROLLER (2022)
Miły ATZ, licząc mikstejpy nagrane w podziemiu, wydaje sumiennie, rok do roku, od prawie dekady. Jest pod tym względem bardzo płodnym artystą. Płyty Miłego ATZ w wersji CD znajdziesz na stronie Preorder.
Miły ATZ — plany i współprace
Płyty Miłego ATZ cieszą się uznaniem wśród społeczności i krytyków. Liczne portale stawiają go obok Buddy i Pezeta w albumach roku, a ROLLER zajął 5 miejsce w TOP20 albumów 2022 FollowRapu. Miły ATZ rok 2023 rozpoczął współpracą z Białym Nietoperzem i klipem „Zołza”. Na bicie Mayora można usłyszeć też Proceente i Michała Cywińskiego. W 2022 r. z kolei występował z Kękę, Słoniem, Kukonem, Sokołem, Avim, Paluchem i Matą na „Mixtape 8”. Czy rok 2023 będzie dla Miłego ATZ równie dobry? Na jego socjalach na razie brak zapowiedzi nowych projektów, ale warto obserwować jego drugą ksywkę — Misza GPC, pod którą kryje się w roli producenta.