Peja na koncercie

Jeden z najsłynniejszych polskich raperów – Peja

Od lat jednym z najpopularniejszych nurtów muzycznych w Polsce cieszy się rap oraz hip-hop. Co chwila można zauważyć na rynku muzycznym pojawianie się nowych twórców, jednak nadal ogromne rzesze fanów mają artyści, którzy rozpowszechnili ten gatunek muzyczny w Polsce.

Jednym z najbardziej znanych i najdłużej aktywnych raperów w naszym kraju jest Peja, czyli Ryszard Andrzejewski. Swoją aktywność muzyczną rozpoczął już w 1993 roku i do tej pory cieszy się niesłychaną popularnością. Nie ma w zasadzie osoby, interesującej się muzyką w nawet najmniejszym stopniu, która nie słyszałaby o tym wykonawcy. Albumy Peji rozchodzą się w szerokim nakładzie, a do tej pory sprzedał już ich ponad pół miliona. Podczas swojej kariery muzycznej współpracował z wieloma artystami, m.in. ze Sweet Noise czy Ice T.

Peja jest także ceniony jako autor tekstów i producent muzyczny. Co istotne, jako raper został kilkukrotnie nagradzany, m.in. Fryderykiem czy statuetką Złotej Felgi za całokształt twórczości.

Płyty Peji cieszą się nie tylko w Polsce, ale i na świecie, bowiem publikacje na ich temat ukazały się w takich czasopismach jak: „The Source”, czy „New York Times”.

Jak widać, Peja wciąż uznawany jest za jednego z najbardziej znanych polskich raperów, którzy mają wpływ na rozwój polskiej muzyki, a zwłaszcza hip- hopu. Warto zatem zapoznać się z jego twórczością, która ma bez wątpienia ogromne znaczenie dla polskiej muzyki.