okładka jednej z płyt Popka

Jakie są płyty Popka?

Scena rapu i hip-hopu w Polsce jest tą, która posiada najwięcej swoich odbiorców i fanów. Jest to spowodowane wielką różnorodnością pośród artystów, którzy pozornie wykonują ten sam gatunek muzyczny. Okazuje się, że  poszczególni raperzy kierują się zupełnie innymi wartościami w życiu i w świeci muzyki, stąd tak duży rozstrzał w ich muzycznym brzmieniu.

Popek Monster – kim jest ten człowiek?

Raper Popek to tak naprawdę Paweł Mikołajuw, który urodził się w 1978 roku w małej miejscowości. Największą popularność zdobył będąc w ugrupowaniu muzycznym „Gang z Albanii”. Rozpoznawalność może też zawdzięczać swojemu alternatywnemu wizerunkowi. Jest on bardzo dobrze zbudowany, gdyż jest sportowcem MMA. Jego ciało jest w większości pokryte rozmaitymi tatuażami, posiada skaryfikacje twarzy oraz wytatuowane na czarno gałki oczne. Wziął też udział w kilku produkcja telewizyjnych: W rytmie serca jako Dorian Raczyński, Policjantki i policjanci jako gangster „Doktor”, Underdog jako zawodnik, a nawet wziął udział w Tańcu z Gwiazdami.

Płyty Popka – jakie?

Popek ma na swoim koncie wiele płyt, które zyskały niesamowitą popularność w Polsce. Są to przede wszystkim: Heavyweight, Monster, Monster 2, Król Albanii, Dr Jekyll and Mr Hyde. Swój pierwszy album wydał już w 2007 roku i od tej pory nie opuszcza polskiej sceny muzycznej. Na swoich płytach przemyca różne typy muzyki. Jego wizerunek i jakość utworów bardzo ewoluowały na przestrzeni ostatnich lat, a mimo to fani wciąż wiernie trwają przy artyście i wyczekują od niego nowości muzycznych.