Jak inspiruje muzyka hip-hop

Hip-hop to nie tylko gatunek muzyki, ale również kultura miejska. Jej początek sięga lat 70 i pochodzi z Nowego Yorku. Zapoczątkowała ją afroamerykańska społeczność. Hip hop szybko stał się popularny w Europie.  Kultura hip-hopu opiera się na czterech podstawowych filarach: rap, grafitii, DJ-ing i b-boying. 

Muzyka Hip-hop 

Jednym z podstawowych filarów hip-hopu jest oczywiście muzyka. To specyficzny gatunek muzyki, nietrudny do rozpoznania. Rap jest swego rodzaju ekspresją wokalną, rapowanie polega na szybkim i rytmicznym wypowiadaniu słów w rytm muzyki. Obecnie w Polsce muzyka hip-hop jest popularnym nurtem muzycznym zwłaszcza wśród młodzieży. Na przestrzeni czasu wykształciło się również kilka odmian hip-hopu. 

Inspiracja dla codziennego życia 

Kultura hip-hop obecna jest dla prawdziwych jej wyznawców w każdej dziedzinie życia. Nie łączy się ona tylko z muzyką, ale również z określonymi wartościami czy stylem życia. Do jednych z wartości hip-hopu należą autentyczność i szczerość. 

Hip-hop znajduje również odzwierciedlenie w modzie i stylu ubierania się.  Styl hip-hop charakteryzuje się luźnym stylem, najczęściej są to sportowe ubrania typu oversize. Często z logiem znanej marki lub znanej grupy muzyki hip-hop.

Podsumowując kultura hip-hopu to nie tylko muzyka, ale również życiowe wartości i styl życia, na przykład moda. Bardzo często styl ten kojarzony jest negatywnie, ze względu na to że jest popularny również wśród grup społecznych uznawanych za niebezpieczne. Taka opinia jest krzywdząca z uwagi na to, że hip-hop zawiera najczęściej pozytywny i pokojowy przekaz.