SB Maffija w Polsce

Kultura hip-hop, rap, jest niezwykłym zjawiskiem w naszym kraju. Pomimo właściwie zerowego wsparci dużych koncernów medialnych, telewizji, czy też stacji radiowych, jest to zdecydowanie najpopularniejsza muzyka w kraju nad Wisłą. Nie jest to oczywiście czcze gadanie, ponieważ ma to swoje odbicie, chociażby w ilości sprzedawany w Polsce płyt, a także odsłon na YouTube. Szczególnie ciekawym tego przykładem jest muzyka SB Maffija.

Czym jest SB Maffija?

Jest to założona w 2016 roku hip-hopowa wytwórnia płytowa, która swoje korzenie ma jeszcze w roku 2008, gdy dwóch raperów Solar i Białaś rozpoczęło wspólny projekt muzyczny. Obecnie wytwórnia posiada kontrakty z takim artystami jak Bedoes, Jan-rapowanie, czy też wspomniany wcześniej Solar i Białas. Wszyscy artyści wyrażają się w tworzonych przez siebie utworach, które doskonale wpisują się w styl muzyki SB Maffija, czyli nowoczesny, przepełniony elektronika rap.

SB Maffija to jednak nie tylko muzyka i raperzy oraz wytwórnia płytowa, ale również sklep odzieżowy. Znaleźć w nim można zarówno płyty muzyków, jak i odzież oraz dodatkowe akcesoria sygnowane logo SB Maffija. Wielu z muzyków posada swoje własne kolekcje, które oczywiście promują na koncertach i kręconych klipach.

SB Maffija cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, główne za sprawą bezkompromisowego podejścia do tematu promocji kultury hip-hop. A wszytko to należy pamięć, bez żadnego wsparcia medialnego, co jest już cechą charakterystyczną tej właśnie kultury i gatunku muzycznego.