Rap- sposobem na wyrażenie siebie i własnych poglądów

Raper to człowiek, który nie boi się mówić wprost o tym, co mu leży na sercu. Właśnie ta szczerość i brak obłudy przysparza mu mnóstwa fanów. Oni są zafascynowani tym, że dzięki swojemu idolowi i jego piosenkom mogą wyzbyć się nawet najbardziej negatywnych emocji i przy tym świetnie się bawić.

Do kogo jest skierowany rap?

Ten gatunek muzyczny kochają przede wszystkim młodzi ludzie. Wynika to chyba z jego dość buntowniczego charakteru i dynamiki. Teksty raperskie są rymowane i towarzyszy im zazwyczaj ostra, głośna muzyka. Ma ona jeszcze bardziej wzmocnić pierwotny przekaz.

O czym są raperskie teksty?

Tak naprawdę o wszystkim. Jednak ich lwia część dotyczy niesprawiedliwości społecznej, szkodliwości systemu i różnic między biedną i bogatą częścią społeczeństwa. Właśnie dlatego młodzież chętnie utożsamia się z takimi artystami jak raper Bezczel. Już samo słowo Bezczel sugeruje, że nie jest on bezmyślną kukłą systemu, a jednostką, która z nim zażarcie walczy. Zresztą rap jest jakby opozycją wobec utworów klasycznych, które są niezwykle stonowane i pozbawione agresji, również tej słownej.

Jak słuchanie rapu wpływa na nastolatki?

Dla jednych rap to po prostu odskocznia od codziennych trosk i zmartwień. Dzięki niemu mogą na chwilę o wszystkim zapomnieć i się wyluzować. Dla drugich rap to sposób na wyrażanie się i pasja, którą chcą nieustannie rozwijać. Oni liczą, że w przyszłości przyniesie im ona wymierne zyski i zaszczyty. Z tym bywa różnie. Jednak dla nich rap jest też okazją do zamanifestowania swojego młodzieńczego buntu, tak powszechnego na tym etapie życia.