Asfalt Records – gwarancja hip-hopowej jakości

O.S.T.R., Taco Hemingway, Otsochodzi, Rasmentalism, Adi Nowak – jaką cechę wspólną ma tych pięć pseudonimów? Po pierwsze, wszyscy niezaprzeczalnie robią świetną muzykę, od lat chwaloną przed recenzentów i godnie przyjętą przez słuchaczy, o czym świadczą przede wszystkim kolejne zdobywane przez nich złote i platynowe wyróżnienia, a także pękające w szwach sale koncertowe. Po drugie, wszyscy wydają swoje płyty w Asfalt Records i to zdecydowanie nie jest żaden przypadek.

Wytwórnia powstała w roku 1998, toteż właśnie obchodzi swoje dwudziestolecie. Spokojnie można przyznać, że cały okres jej działalności był po prostu jednym wielkim sukcesem. Asfalt od zawsze interesował się szczególnie perspektywicznymi zawodnikami i jakoś tak wychodziło, że Tytusa, założyciela wytwórni, przeczucie nigdy nie zawodziło, a zawodnicy, w których coś dostrzegł, faktycznie osiągali sukces. Może to brzmieć jak wyświechtany frazes, ale wspomniana na początku piątka to nie jedyne poważne nazwiska na liście sukcesów Asfaltu.

Fisz, Łona – ci artyści byli i w zasadzie nadal są na absolutnym topie, a przy tym tworzą muzykę bardzo ambitną i trudną do jednoznacznej interpretacji. Z Asfalt Records Preorder.pl nie mają już zbyt wiele wspólnego, ale przyznać należy, że bez pomocy tej wytwórni nie byliby tam, gdzie są teraz – na dobrą sprawę podobnie jest ze wspomnianą już po raz trzeci początkową piątką. Asfalt jest bezsprzecznie najlepszą wytwórnią właśnie z tego powodu – zawsze odnajdzie i skupi w swoich szeregach tylko tych zawodników, którzy naprawdę zasługują na miano najlepszych.